Olvasom a Telex-en, hogy „a magyarok fele olyan településen él, ahol a jövedelem nem éri el az országos átlagot”. Zseniális
Egyes statisztikai állítások elsőre meghökkentőek, ám valójában triviális matematikai tények.
A koronavírus teljesen megváltoztatta az emberek életmódját, a gazdasági aktivitás pedig még augusztusban is távol állt a normális szinttől az Egyesült Államokban.
A Moody’s Analytics és a CNN Business közösen hozta létre a „Back-to-Normal” mutatót, amely 37 nemzeti és hét állami szintű indikátorból tevődik össze. Az index nullától százig terjed, ahol a zéró azt jelzi, hogy egyáltalán nincs gazdasági aktivitás, míg a száz százalék azt, hogy a gazdaság teljesen visszatért a járvány előtti, márciusi állapotra az Egyesült Államokban. Országos szinten ez a mutató augusztusban 78 százalékon állt.
Az igazán rossz hír a gazdaság számára az, hogy
Augusztus nyolcadikán több mint 14 millió munkanélküli volt az országban, ez látható az alábbi ábrán, augusztus végére ez 13,6 millióra csökkent.
A korábbi 14 százalék fölötti munkanélküliségi mutató mára 8,4 százalékra csökkent, tíz százalék alá esve.
Az alábbi ábrán pedig a munkanélküliségi ráta államonkénti bontása látható. Hawaiin az arány 18 százalék körüli, amely a legmagasabb az államok között.
A járvány a legtöbb szektort súlyosan érintette: júliusban a legtöbb ágazatban kevesebben dolgoztak, mint egy évvel ezelőtt.
Sokkal nehezebbé vált a lakáseladás is a járvány alatt, mivel nem voltak bejárások és sok tulajdonos nem akarta piacra dobni a lakását a bizonytalan időszakban.
mivel régóta nem volt ilyen alacsony a hitelfelvétel költsége (lásd az alábbi ábrát).
A tőzsdei hangulat közben elszakadt a reálgazdaságtól, a részvénypiacok gyorsan talpra álltak a február-márciusi óriási zuhanást követően.
További ábrák és adatok a CNN cikkében.
(Borítókép: MTI)